Noclegi w górach - Co w górach

Noclegi w górach - Co w górach

Szukasz tanich noclegów w górach? Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, od hoteli po przytulne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju

Góra Parkowa to szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim, na terenie Krynicy-Zdroju. Jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych miasta.

Na Górze Parkowej jest sześćdziesięciohektarowy Park Zdrojowy z licznymi ścieżkami spacerowymi i altankami, trzy stawy, ścieżka zdrowia, dwa szlaki turystyczne oraz tor saneczkowy. Popularnym miejscem wypoczynkowym jest Polana Michasiowa.

Na szczyt można wyjechać koleją linowo-terenową wybudowaną w 1937, zarządzaną przez Polskie Koleje Linowe. Była to pierwsza w Polsce kolej linowo-terenowa.

Na szczycie znajduje się punkt widokowy, rajskie zjeżdżalnie, restauracja i wyciąg narciarski przystosowany dla dzieci. Oglądać można również pozostałości po torze saneczkarskim.

Na górze rośną licznie gatunki obcego pochodzenia takie jak: daglezja zielona, jodła kaukaska, żywotnik olbrzymi, choina kanadyjska, szydlica japońska, sosna wejmutka czy sosna wydmowa.

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

5 + 7 = ?