Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach
Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Co w górach.pl to portal z ogłoszeniami tanich noclegów w górach. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, hoteli, pensjonatów i wiele więcej.

Góra Skiełek w Łukowicy - nowa wieża widokowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami!

Góra Skiełek w Łukowicy - nowa wieża widokowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami!

Miłośnicy górskich wędrówek i zapierających dech w piersiach widoków z pewnością ucieszą się z wiadomości o budowie nowej wieży widokowej na Górze Skiełek w Łukowicy!


Ta 28-metrowa konstrukcja, zapewnia turystom niezapomniane panoramy Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Wyspowego. Dojazd do wieży widokowej prowadzi asfaltową drogą, a następnie malowniczymi szlakami górskimi. Trasy są łagodne i odpowiednie dla całej rodziny, z wyjątkiem stromego podejścia od strony centrum Łukowicy.


Na szczyt Skiełka, położony na wysokości 750 m n.p.m., można dotrzeć w około 25 minut z różnych miejsc. Góra znajduje się w granicach czterech miejscowości: Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka, a ze względu na bliskość Nowego Sącza jest to idealny cel na jednodniową wycieczkę.


Nowa atrakcja z pewnością przyciągnie turystów z całej Polski, którzy będą mogli podziwiać przepiękne widoki i cieszyć się urokami Beskidu Wyspowego.


Inwestycja w budowę wieży widokowej została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tarczy dla gmin górskich na infrastrukturę turystyczną. Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się we wtorek, 28 czerwca 2023 roku


Dodatkowe informacje:


  1. Wysokość wieży widokowej: 28 metrów
  2. Wysokość tarasu widokowego: 23 metry
  3. Czas dotarcia na szczyt: około 25 minut
  4. Dostępność: szlaki górskie (z wyjątkiem stromego podejścia od strony Łukowicy)Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

5 * 8 = ?