Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach
Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Co w górach.pl to portal z ogłoszeniami tanich noclegów w górach. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, hoteli, pensjonatów i wiele więcej.

Jezioro Rożnowskie

Jezioro Rożnowskie

Jezioro Rożnowskie to pięknie ulokowany akwen wodny. Jest położone na terenie powiatu nowosądeckiego, ok. 12 km na północ od Nowego Sącza.

Swoim zarysem przypomina nieregularne „S”. Ma około 20 km długości oraz 1 km szerokości. To atrakcyjny turystycznie zbiornik wodny.  


Ma bardzo dobrze rozwiniętą linię brzegową oraz strome, zalesione w dużej części brzegi. Nad jeziorem znajduje się kilka miejscowości turystycznych i letniskowych: Tęgoborze, Znamirowice (mieści się tu przystań jachtowa i można wypożyczyć sprzęt pływający), Zbyszyce, Bartkowa, Gródek nad Dunajcem, Tabaszowa oraz Rożnów.  


Dzięki powstałej kilka lat temu oczyszczalni ścieków w Nowym Sączu, czystość wody w Jeziorze Rożnowskim poprawia się. Można kąpać się oraz łowić ryby.  


Popularnością wśród turystów cieszą się piaszczyste plaże znajdujące się m.in. w Gródku nad Dunajcem. Na Jeziorze Rożnowskim znajduje się tzw. „Małpia Wyspa" (Grodzisko), która jest obszarem szczególnej ochrony krajobrazu, a zarazem rezerwatem ptaków (165 gatunków). 


Sam dostęp do jeziora jest bezpłatny, jednak są również w jego pobliżu ulokowane miejsca jak np. plaże gdzie za wejście musimy zapłacić. Zdecydowanie warta odwiedzenia atrakcja Nowosądecczyzny. 

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

3 + 6 = ?