Lokalne Atrakcje
Lokalne Atrakcje
Lokalne Atrakcje
Lokalne Atrakcje

Noclegi w górach - Co w górach

W naszym serwisie znajdziesz ogłoszenia noclegów, noclegi w górach, tanie noclegi w górach oraz masę pomysłów na górskie wycieczki.

Park Ekologiczny w Rytrze

Park Ekologiczny w Rytrze

Park został utworzony w 1996 roku w celu ochrony unikatowych stanowisk flory i fauny charakterystycznej dla terenów podmokłych w górach.

Na powierzchni 0,52 ha występują liczne gatunki gadów i płazów, które w innych miejscach naszego kraju stanowią rzadkość. Są to: zaskroniec zwyczajny, żmija zygzakowata, gniewosz plamisty, padalec zwyczajny, jaszczurka zwinka i jaszczurka żyworódka.

Gromada płazów jest reprezentowana przez ropuchę szarą i zieloną, kumaka górskiego, żabę trawną, rzekotkę drzewną, traszkę karpacką, traszkę grzebieniastą, traszkę zwyczajną i traszkę górską. Licznie występuje piękna salamandra plamista. Wszystkie gatunki podlegają prawnej ochronie.

Z kolei przedstawicielami świata roślin jest ponad 10 gatunków storczyków, w tym bardzo rzadkiego storczyka kruszczyka błotnego, którego bogate stanowisko występuje na tym terenie.

Na terenie parku zostały utworzone trzy przystanki przyrodnicze, które umożliwiają lepsze poznawanie zbiorowisk roślinnych i gatunków zwierząt w okolicy prowadzącej przez park ścieżki dla zwiedzających. Położone w północnej części parku oczko wodne zostało oczyszczone z nadmiaru roślinności wodnej, a wybudowany pomost obserwacyjny (dostępny dla niepełnosprawnych), umożliwił lepszą obserwację zwierząt wodnych.

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

5 + 7 = ?