Noclegi w górach - Co w górach

Noclegi w górach - Co w górach

Szukasz tanich noclegów w górach? Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, od hoteli po przytulne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

Park Mieczysława Dukieta w Krynicy-Zdroju

Park Mieczysława Dukieta w Krynicy-Zdroju

Park położony jest w centrum miasta w otoczeniu ulic Zdrojowej i Piłsudskiego. Ma powierzchnię 1,10 ha. W 2019 roku przeszedł gruntowną renowacje. Rewitalizacja podkreśliła jego specyficzne tarasowe ukształtowanie.

Zmodernizowane zostały elementy małej architektury i wyposażenie parku m.in. fontanny, które zyskały nowoczesną formę, a przestrzeń parkowa została uzupełniona o nowe atrakcyjne elementy, takie jak schody terenowe z siedziskami oraz leżakami.

Kompleksowej modernizacji poddane zostało oświetlenie parkowe, a nasadzenia zieleni pozwoliły stworzyć nowe aranżacje istniejących wnętrz parkowych. Zmodernizowana i rozbudowana została publiczna toaleta, która na górnej kondygnacji uzupełniona jest o funkcję galeryjno- wystawienniczą.

Mieczysław Dukiet, którego nazwisko nosi park był polskim doktorem nauk medycznych, lekarzem ginekologiem, położnikiem, balneologiem i lekarzem uzdrowiskowym. Uczestnikiem czterech wojen w latach 1917-1920, 1939 oraz ruchu oporu 1939-1945, kapitanem służby zdrowia rezerwy Wojska Polskiego II RP, majorem Ludowego Wojska Polskiego. Działaczem społecznym i sportowym hokeja na lodzie w klubie KTH Krynica. 

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

5 * 9 = ?