Noclegi w górach - Co w górach

Noclegi w górach - Co w górach

Szukasz tanich noclegów w górach? Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, od hoteli po przytulne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

Park Zdrojowy w Piwnicznej Zdrój

Park Zdrojowy w Piwnicznej Zdrój

Piwniczna - Zdrój to popularne uzdrowisko ulokowane w Dolinie Popradu ok. 20 km na południe od Nowego Sącza. Okoliczne wody mineralne znane były od dawna, choć początkowo wykorzystywano je jako "kwaśne wody o cudownej mocy".

Sława Piwnicznej - Zdroju zacząła rozkwitać po roku 1885, w którym to zawitał w te strony pochodzący ze Lwowa dr Juliusz Korwin Gąsiorowski. Zasmakowawszy w tutejszych wodach doprowadził do przeprowadzenia fachowych badań i opracowań dotyczących walorów tutejszych źródeł.

Pierwszego odwiertu wód mineralnych dokonano w roku 1932.

Rozwój idei uzdrowiskowego charakteru Piwnicznej - Zdroju doprowadził do utworzenia w mieście Parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych. Pierwotnie przeznaczona była jedynie do konsumpcji wody, dziś pełni również funkcję Pijalni Artystycznej - miejsca przeznaczonego do organizacji rozmaitych wystaw, koncertów, przedstawień etc.

W zlokalizowanym przy Pijalni Artystycznej Parku Zdrojowym znajduje się również amfiteatr wykorzystywany do koncertów plenerowych. Urokliwe alejki parku pozwalają wyciszyć się i zrelaksować a szum płynącego nieopodal Popradu dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Najmłodsi mogą spędzić czas na utworzonym specjalnie dla nich placu zabaw a wszyscy nasi mili Goście mogą zakosztować wody wprost ze źródła jednej z piwniczańskich szczaw.


Źródło: Gm. Piwniczna-Zdrój

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

7 - 4 = ?