Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach
Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Co w górach.pl to portal z ogłoszeniami tanich noclegów w górach. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, hoteli, pensjonatów i wiele więcej.

Polska Golgota w Tyliczu

Polska Golgota w Tyliczu

To pięknie miejsce w którym nie tylko można odpocząć, pozwiedzać ale również oddać się chwili na kontemplacje i zadumę.


Golgota znajduje się około 300 metrów od Rynku w Tyliczu. Aby do niej dotrzeć musimy kierować się w kierunku Kościoła Apostołów Piotra i Pawła. Nasza atrakcja znajduje się zaraz za nią więc odnajdziemy ją bez problemu kiedy znajdziemy się w pobliżu kościoła.

Trzeba przyznać, że jest dość duża, gdyż całość zajmuję powierzchnię kilku hektarów.

Przed wejściem na teren atrakcji przywita nas piękny kamienny łuk, który znajduję się na początku dróżek różańcowych, a te prowadzą do wieży Babel”, oczywiście nie tej prawdziwej a jej imitacji. Swoją drogą jest naprawdę imponująca.

Do kamiennej wieży Babel, prowadzą dróżki różańcowe. Na ich brzegach możemy podziwiać pomniki królów oraz kardynałów, kapliczki i groty. W niektórych z nich znajdują się ławeczki, gdzie można usiąść oraz się pomodlić.

Sama wieża ma wysokość około 25 merów. Na jej szczyt prowadzi wąska dróżka, a na samej górze znajduje się taras, z którego można podziwiać piękną panoramę miejscowości.Obecnie wieża jest w takcie prac remontowych, więc wejście do jej wnętrza nie jest możliwe. W naszym przypadku nie czuliśmy niedosytu, a wręcz przeciwnie to impuls aby wrócić tam jak tylko remont się skończy, co i wam polecamy.

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

5 * 8 = ?