Noclegi w górach - Co w górach

Noclegi w górach - Co w górach

Szukasz tanich noclegów w górach? Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, od hoteli po przytulne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

Wodospad Wielki w Obidzy

Wodospad Wielki w Obidzy

Wodospad jest usytuowany w Obidzy (gmina Łącko) na Majdańskim Potoku spływającym głęboką doliną w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. To naturalny wodospad o wysokości 5 m na progu skalnym. Spadająca woda wybiła pod progiem banior.


Znajduje się na osiedlu Majdan w odległości ok. 2,5 km od kościoła w Obidzy, zaraz przy asfaltowej szosie, prowadzącej w górę doliną Majdańskiego Potoku.

Na miejsce bez problemu można dojechać samochodem. Do dyspozycji parkujących jest mała zatoczka. Później udajemy się pieszo. Przechodzimy przez drewniany most i kierujemy się w lewo wzdłuż Majdańskiego Potoku.

Idąc trafiamy na znak znajdujący się na drzewie mówiący o zakazie wjazdu. To dotyczy tylko pojazdów, przejść pieszo możemy normalnie. Mijamy blaszany garaż i skręcamy w prawo. Zejście do wodospadu jest dosyć strome. Dlatego chwytamy się drewnianej poręczy, schodzimy w dół i jesteśmy na miejscu. Naszym oczom ukazuje się piękny wodospad.

Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

8 - 3 = ?