Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach
Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Noclegi w górach - Tanie noclegi w górach

Co w górach.pl to portal z ogłoszeniami tanich noclegów w górach. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór ofert noclegów, hoteli, pensjonatów i wiele więcej.

Baszta nad Dunajcem - Zamek w Czchowie

Baszta nad Dunajcem - Zamek w Czchowie

To malowniczy zakątek położony w Czchowie na wzgórzu zwanym Baszta nad Dunajcem, w powiecie brzeskim, w województwie małopolskim. Został wzniesiony w XIV wieku na szlaku handlowym z Węgier.

Spacerując po wzgórzu zamkowy można zwiedzić trzy szlaki: średniowieczny, nowożytny oraz II wojny światowej. Samo dojście na miejsce zajmuje kilka minut.

Z parkingu na zamek docieramy kamienistą alejką pośród drzew. Do bramy głównej prowadzi drewniany most. Przechodzimy i znajdujemy się na dziedzińcu zamkowym (jego zwiedzanie jest darmowe, płatne natomiast jest zwiedzanie wieży widokowej z przewodnikiem). Można z niego podziwiać piękną panoramę najbliższej okolicy, zobaczyć obrazy przedstawiające Czchów oraz machiny wojenne, a nawet wejść do komnat.

W drodze na zamek możemy udać się na plac, gdzie znajduje się kamienny krzyż upamiętniający 1000 lecie Państwa Polskiego oraz schron nr 8864, typ Kochbunker. To szlak Il wojny światowej. Wzdłuż wschodniego stoku wzgórza prowadzi linia dawnego okopu. Po drodze napotkamy militaria z tego okresu.

Idąc dalej w kierunku wzgórza zamkowego na swojej drodze spotykamy repliki maszyn oblężniczych z okresu nowożytnego. Podążając alejką szlaku średniowiecznego w stronę zamku spotykamy na swojej drodze liczne obiekty militarne z okresu średniowiecza.

Przed wzgórzem zamkowym znajduje się plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki i altany, a w sezonie czynna jest budka z lodami. Do dyspozycji odwiedzających jest też nieodpłatny parking. Komentarze

Brak komentarzy. Zaloguj się i dodaj pierwszy.

Dodaj Komentarz

3 * 9 = ?